Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.

HABERLER

Savunma ve Havacılık Tanıtım Grubu(TDA) Türkmenistan Türk İhraç Ürünleri Fuarında

9-11 Şubat 2016 tarihlerinde Aşkabat/Türkmenistan'da bu yıl 7. kez gerçekleştirilen ve T.C. Ekonomi Bakanlığı himayelerinde Milli Katılım Organizasyonu düzenlenen Türkmenistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı’na, Savunma ve Havacılık Tanıtım Grubu (Turkish Defence Alliance-TDA) olarak katılım sağlanmıştır.

Fuarın açılışını Ekonomi Bakanı Mustafa ELİTAŞ, Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Şamuhammet DURDULYYEW ve T.C. Aşkabat Büyükelçisi Mustafa KAPUCU yapmıştır.

Aşkabat Sergi Köşkü'nde 1900 metrekarelik alanda düzenlenen fuara, makine, inşaat ve inşaat malzemeleri, dayanıklı ev eşyaları, kozmetik, gıda, ısıtma, plastik, kimya ve mobilya sektörleri başta olmak üzere 93 Türk firması ve Sektörel Tanıtım Grupları katılım sağlamıştır. Tanıtım Grubumuzun standında Türk savunma ve havacılık sektörünün önemli ürünleri ve projelerine ait ürün maketleri ve broşürler sergilenmiştir.

Tanıtım Grubumuzun standı T.C. Ekonomi Bakanı Mustafa ELİTAŞ, Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı Şamuhammet DURDULYYEW, T.C. Aşkabat Büyükelçisi Mustafa KAPUCU, T.C. Ekonomi Bakanlığı Anlaşmalar Genel Müdürü Mehmet IŞKIN, T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdür Yardımcısı Hakan KIZARTICI, T.C. Aşkabat Ticaret Müşaviri Ziya ÇAMUR ve T.C. Aşkabat Askeri Ataşesi Ertan İNAL tarafından ziyaret edilmiştir.