Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.

HABERLER

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği Basın Toplantısı

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği, 27 Şubat 2015 Cuma günü İstanbul’da, savunma ve havacılık sektörü ihracatında 2014 yılında yaşanan gelişmelerin ve 2015 yılına yönelik beklentilerin değerlendirildiği bir basın toplantısı düzenledi.

Türkiye’nin savunma ürünleri ihracatında dünyada ilk 10 ülke arasına girmesi hedefiyle faaliyetlerini sürdüren ve 2014 yılını bir önceki seneye göre yüzde 18,7 artışla, 1 milyar 647 milyon dolarlık ihracat ile kapatan Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI) Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral Aliş, Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir’in de katıldığı toplantıda Birliğin 2014 performansını ve 2015 hedeflerini değerlendirdi.

“Sektörümüz ürettiklerinin üçte birini ihraç eder duruma geldi. Hedefimiz dünyada ilk 100 firma içinde en az yedi Türk firması” diye konuşan Aliş, ihracatın üç yıl gibi kısa bir sürede, 884 milyon dolardan 1 milyar 647 milyon dolara çıkmasına dikkat çekti. Aliş, SSI’ın bu başarısında, Ekonomi Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayi Müsteşarlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile senkronize çalışmalarının da büyük bir rolü olduğunu ifade etti ve Müsteşar İsmail Demir’e teşekkür etti.