Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.

HABERLER

Savunma ve Havacılık Tanıtım Grubumuz IDEAS 2014’e katıldı

01-04 Aralık 2014 tarihlerinde Paksitan’ın Karaçi şehrinde düzenlenen ve ülkemizin Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) tarafından düzenlenen Milli Katılım Organizasyonu ile yer aldığı IDEAS 201 Uluslararası Savunma Fuarı’na Savunma ve Havacılık Tanıtım Grubu (Turkish Defence Alliance-TDA) olarak bir grup basın mensubu ile birlikte katılım gerçekleştirilmiştir.

IDEAS 2014 Uluslararası Savunma Fuarı’nda ülkemiz Milli Savunma Bakan Yardımcısı Sayın Hasan Kemal YARDIMCI tarafından temsil edilmiştir. Söz konusu fuara, Savunma ve Havacılık Tanıtım Grubu (SHTG) adına katılım gerçekleştiren SHTG Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral ALİŞ, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Sayın Hasan Kemal YARDIMCI ve SSM Müteşarı Prof. Dr. İsmail DEMİR ile birlikte, başta Pakistan Başbakanı Navaz Şerif olmak üzere çok sayıda üst düzey konukla resmi temaslarda bulunmuştur. 60 ülkeden 300’e yakın firmanın yer aldığı fuarda, ülkemiz 15 firma ile katılım sağlayarak bu alanda birinci sırada yer almıştır ve fuar esnasında firmalarımızın standlarına gösterilen büyük ilgi ülkemiz adına gurur kaynağı olmuştur.

Fuarın ikinci günü, SSM Müsteşarı Prof. Dr. Sayın İsmail DEMİR ve SHTG Yönetim Kurulu Başkanı Latif Aral ALİŞ’in beraber düzenledikleri basın toplantısında, Pakistan’ın savunma ve havacılık iştigalinden yapılan ihracatımız açısından önemine değinilmiş ve iki ülke arasındaki iş birliğinin, savunmayla beraber farklı alanları da kapsayacak şekidle artarak devam etmesi gerektiği belirtilmiştir.