Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.

BAŞARI HİKAYELERİ

UMTAS

ROKETSAN tarafından öncelikli olarak taarruz helikopterinden kullanım için geliştirilen MIZRAK-U bir tanksavar füze sistemidir. Üzerinde barındırdığı yüksek teknoloji ile modern savaş alanındaki tüm zırhlı tehditlere karşı etkilidir.

Ürünün Öne Çıkan Özellikleri

  • MIZRAK-U, Kızılötesi Arayıcı Başlık veya Lazer Arayıcı Başlık opsiyonları ile Havadan Yere veya Yerden Yere zırhlı hedeflere karşı kullanılan 8 km menzilli Atış Öncesi/Atış Sonrası Kilitlenme ile At-Unut/At-Güncelle özelliğine sahip bir Anti-Tank füzesidir.

Temel Özellikler

  • Duyarsız Mühimmat (Seviye V)
  • Reaktif Zırhlara karşı etkili Tandem Harp Başlığı
  • Çeşitli platformlara (Helikopter, İHA, Kara Aracı, Sabit Platform, Hafif Saldırı Uçağı, Deniz Platformu) entegrasyon
  • IIR veya Lazer Arayıcı Başlık Opsiyonları
  • Atış Öncesi ve Atış Sonrası Kilitlenme
  • At-Unut/At-Güncelle Özelliği
  • Platform ile RF Veri Linki
  • Az dumanlı kompozit yakıt teknolojisi
  • NATO stok numarasına sahip

Ürün Açıklaması

ROKETSAN tarafından öncelikli olarak taarruz helikopterinden kullanım için geliştirilen MIZRAK-U bir tanksavar füze sistemidir. Üzerinde barındırdığı yüksek teknoloji ile modern savaş alanındaki tüm zırhlı tehditlere karşı etkilidir.

8 km azami menzil ve 500 m asgari menzile sahip MIZRAK-U, gündüz-gece ve tüm hava koşullarında görev yapabilme özelliğine sahiptir.

At-Unut ve At-Güncelle kullanım modlarına sahip MIZRAK-U, hedef güncelleme yeteneğinin sunduğu esneklik ile sutre arkasından atış, sutre arkasında gizlenmiş hedeflere atış, hassas vuruş noktası ayarlayabilme ve vuruş etkinliği değerlendirme imkanı sağlamakta olup sabit ve hareketli hedeflere karşı kullanılabilmektedir.

Halen geliştirilmekte olan Milli Atak Helikopteri’nin (T-129) resmi tanksavar sistemi olarak tanımlanan MIZRAK-U çeşitli platformlara (Helikopter, İHA, Kara Aracı, Sabit Platform, Hafif Saldırı Uçağı, Deniz Platformu) entegre edilebilmektedir.

Teknik Özellikler

Çap

160 mm

Azami menzil

8 km

Asgari menzil

0,5 km

Ağırlık

37,5 kg

Yakıt tipi

HTPB Bazlı Az Dumanlı Kompozit Yakıt

Harp başlığı tipi

Reaktif Korumalı Zırhlara Etkili Duyarsız Tandem Harp Başlığı

Güdüm

Görüntüleyici Kızılötesi (IIR) veya Lazer

Hedef Tipleri

Ağır Zırhlı/Zırhlı Araçlar

Platformlar

Helikopterler (AH-1W, T-129 ATAK v.b.), İHA’lar, Kara Araçları, Hafif Saldırı Uçakları, Deniz Platformları ve Sabit Platformlar

KAYNAK : ROKETSAN Roket Sanayi ve Ticaret  A.Ş.  http://www.roketsan.com.tr/urunler-hizmetler/hassas-gudumlu-fuzeler/umtas-uzun-menzilli-anti-tank-fuzesi